• css/images/3500kVA-statik-regulator1.png

  Statik Voltaj Regülatörleri

  Datadigital-SVR Serisi, Statik voltaj regülatörleri bünyesinde hareketli parça içermeyen statik bir gerilim regülatörüdür. Gerilim regülasyonunu tamamen mikrokontrolör denetiminde digital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirir.

  devamı..
 • AC Motor Sürücüler

  Yerli üretim avantajı, küçük boyutları ve kolay kullanımıyla datadrive motor sürücüleri tüm AC motor kontrol uygulamaları için en uygun seçenektir. AC sürücüler endüstriyel uygulamalarda geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.

  devamı..
 • Kesintisiz Güç kaynakları

  Yeni nesil endüstriyel araçlar ve IT tabanlı yönetim sistemleri kesintisiz enerjiden beslenmeye ve istikrarlı bir gerilime ihtiyaç duyarlar. Elektrik kesintisinden etkilenmesi istenmeyen, çok düzenli voltaj ve frekans ile beslenmesi gereken yüklerin bulunduğu sistemlerde çözüm olmaktadır.

  devamı..
MITSUBISHI IPM MODÜL Teknolojisi

DATADRIVE Serisi AC Motor Hız Kontrol Cihazları

Yerli Üretim avantajı, küçük boyutları, kolay kullanımı datadrive motor sürücüleri tüm AC motor hız kontrol uygulamaları için en uygun seçenektir..

rive AC Motor Sürücüleri;

3 Faz Alternatif akım motorun hızını yüksek kalkış momentiyle sıfırdan istenen değere, istenen sürede ayarlayabilen IPM-SPWM tekniğiyle çalışan modern bir hız kontrol cıhazıdır. Menüden motor motor maximum hızı, hızlanma süresi, yavaşlama süresi, frenleme zamanı gibi tüm sürücü uygulamalarının %80 ini oluşturan kullanıcıya has bu değerleri, kullanıcıyı karmaşık teknolijilerle savaştırmadan ayarlayabilen kolaylaştırılmış ve ülkemiz şebeke şartlarına göre dizayn edilmiş yeni nesil bir motor hız kotrol cihazıdır.AC Sürücüler endüstriyel uygulamalarda geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Sabit hız her koşulda, tüm işlemler için uygun değildir, hız ayarı ihtiyaç duyulan tüm uygulamalarda kullanılmak zorundadır. Örneğin;

Gıda karıştırıcıları veya elektrikli matkap gibi tanıdık aletler veya daha güçlü versiyonlarında, büyük ısıtma ve klima sistemlerinde hava akımı ayarını sağlamak amacıyla, su ve endüstriyel kimyasalların akışkanlığının kontrolü için pompa hızının ayarlanması zorunluluğunda...

Ancak, değişken hızlı AC sürücüler genellikle daha karmaşık ve zor ortamlarda, su ve atık su işleme, kağıt fabrikaları, tünel delme, petrol sondaj platformu veya madencilik gibi alanlarda kullanılır.

AC sürücüler ile; normal çalışma da Potansiyel bir hız kontrolü yaparken aynı anda sistemin stresini kontrol altına alır, ve enerji tasarrufu sağlarsınız.

Kalkış demerajı ve duruşlarda şebeken çekilen akımları düşürerek daha küçük sigortalar ve tedarik bağlantılarının kullanımı ve elektrik ağındaki pik yüklerin azaltılması

Kalkış ve duruşlarda mekanik şok'un azaltılması

Kontrol aracı olarak hız ayarlama

İvme kontrolü, Her bir işlem için farklı çalışma hızı, Kurulum amaçları için yavaş çalışmaya izin, Üretim hızı ayarlama, Kontrol tork ya da gerginlik

AC sürücüler kullanarak enerji tasarrufu sağlamak

En yaygın olarak kullanılan fan ve pompa uygulamalarında % 20 ile % 50 arasında enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Örneğin; fanı, sabit devirli bir motor ile tahrik eder,çıkış hava akımını sınırlayabilmek için damper kullanabilirsiniz ,veya motor hızını kontrol ederek hava akımını düzenleyebilirsiniz . Sizce hangisi daha verimlidir.

İleri Teknoloji Ürünü

SPWM Modülasyonu / IPM Modül Güç Katı

Ülkemiz Şebeke Şartlarına Uyumlu

Kolay Hizmete alma ve kullanım

%50'ye varan enerji tasarrufu

Düşürülmüş gürültü Seviyeleri

Akılcı ilk parametreler

Uygulamanızın yük koşulları ve ortam sıcaklığı doğru sürücü gücünün belirlemesinde en çok etkileyen en önemli iki faktördür. Yük koşulları ani çekilebilen peak akımları gerektiriyor ise motor etiket gücünün üstünde sürücü gücü seçmeniz gerekmektedir.

Anahtarlama FrekansıAnahtarlama frekansı motorun gürültüsünü azaltmak için modüle edilmiştir.Düşük hızda iyi sürüş kalitesi gerektiren tüm uygulamlarda, DATADRIVE AC Motor hız kontrol cihazları,yazılım ve donanım bakımından en son teknoloji kullanılarak dizayn edilmiştir. Motor aşırı yük ve aşırı ısınmaya karşı korunmuştur.
Datadrive AC Motor Sürücüler,standart olarak aşırı gerilim ,düşük gerilim ,aşırı akım ve kısa devre korumasına sahiptir. Cihaz PWM (Pulse Wide- Modulation) Darbe Genişlik Modülasyonu ile Sinüsoidal formda işaret üretmektedir. 8KHz anahtarlama Frekansı ile motorun sessiz çalışması sağlanmıştır. Cihazın çıkışına birden fazla motor bağlanabilmektedir. Programlama menüsü kullanıcının çok kolay anlayabileceği basit yapıda hazırlanmıştır.
Aşırı Gerilim Koruma = Şebeke gerilimi 380V+%20'sini 456V'u geçerse Cihaz korumaya geçer.
Düşük gerilim Koruma = Şebeke gerilimi 380V_ %20'sinin altına 304V'a inerse Cihaz korumaya geçer.
Aşırı Akım Koruma = Motor Akımı, Nominal akımın %200' ünü aşarsa cihaz korumaya geçer.

Motora Sağlanan Gerilim / Frekans OranıŞebekenin karakteristiklerine, motorun ve uygulamanın özelliklerine bağlı olarak gerilim / frekans oranının ayarı.
Aşırı hızda ya da aşırı hızsız tüm sabit veya değişken moment uygulamalarında
Frekans çevrim kazancı

Geçici rejimlerde, mümkün olan optimal çalışmayla çesitli güçteki makinelere sürücü adaptasyonu sağlar.
Düsük ataletli ve hızlı çevrimli makinelerden yüksek ataletli santrifüjlere kadar olan tüm uygulamalar.

Kayma Kompanzasyonu

Yük ne olursa olsun, frekansın otomatik düzeltilmesi vasıtasıyla motor hızı verilen referansta sabit tutulur.
Yük momentinin büyük değişiklik gösterdiği ve hız aralığının geniş tutulduğu tüm uygulamalarda.

Yavaslama rampasına Otomatik Adaptasyon

Yüksek Ataleti sebebiyle, ayarlanan zaman çok kısa ise yavaşlama rampasına adaptasyonu sağlar.
Yavaşlama rampasında kontrollü durmaya ihtiyacı olmayan tüm uygulamalarda

Özellikle gıda,tekstil,ambalaj ve paketleme,kapı otomatiği gibi çeşitli branşlarda, ayrıca pompa ve fan uygulamalarında kullanılmaktadır.

Kompakt yapısı sayesinde montaj kolaylığı ve minimum maliyeti beraber sunar.

Performans Özellikleri

5.jenerasyon L serisi MITSUBISHI IPM MODÜL teknolojisi

Dijital mikroprosesör kontrolcü( DSPICS)

Liner V/ f karakteristik

Hatadan sonra otomatik restart

Programlanabilir hızlanma yavaşlama rampaları

Analog giriş ile hassas hız ayarı

Çalışma sıcaklığı -10..50°C


 

takip et